Выбрать язык
ru ru en de fr pt es it zh ar nl sv

У Харківській області надають необхідну допомогу хворим на цукровий діабет

-
13:50
89

У Харківській області надають необхідну допомогу хворим на цукровий діабет

Для лікування хворих з діабетом відкрито ендокринні відділення, в аптеках доступні безкоштовні цукрознижувальні засоби та інсулін.

Про це заявила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Жанна Овчарова.

За її даними, наразі в Україні майже 1 млн 226 тис. хворих на цукровий діабет. На Харківщині зареєстровано 100 тис. хворих, з яких інсулінозалежними є 20 тис., зокрема 5 тис. - діти.

Жанна Овчарова акцентувала, що кожен, кому потрібен інсулін чи цукрознижувальні препарати, може безкоштовно їх отримати в аптеках за рецептом лікаря.

«Харківська обласна військова адміністрація приділяє значну увагу тому, щоб хворі мали вільний доступ до цих ліків, зокрема й на деокупованих територіях. Наразі на Харківщині немає проблем з безкоштовним отриманням інсуліну», - підкреслила заступниця директора Департаменту.

Забезпечення хворих інсуліном та цукрознижувальними ліками не припинялося й під час перших місяців війни. Тоді лікарі отримували препарати від волонтерів, а хворі могли замовити інсулін через “гарячу лінію”, яка була організована Харківською ОВА.

«Ми не полишали пацієнтів в найважчі часи, я особисто виписувала рецепти хворим, перебуваючи в сусідній області. Наразі ситуацію нормалізовано, стаціонари працюють, хворі отримують лікування», - говорить лікарка-ендокринолог Ірина.

Як пояснюють лікарі, інсулінозалежними можуть бути не тільки хворі на 1-й тип діабету, але й на 2-й тип. Саме тому завідувач ендокринологічного відділення Іван радить слідкувати за вмістом цукру в крові та вчасно проходити медогляд.

«Є так звані великі симптоми діабету - це спрага, часті нічні походи до туалету, втрата ваги без підстав. Але ці великі симптоми розвиваються, коли в крові вже досить високий рівень цукру. Тобто неінсулінозалежний діабет може розвиватися дуже повільно й непомітно - людина може почувати себе цілком здоровою - зберігаючи працездатність, стабільну вагу, а при цьому цукор у крові буде підвищений. Тому я раджу всім людям, і сам так роблю, проходити щорічне обстеження або перевіряти цукор щоразу при здачі крові в лабораторії», - зазначає Іван.

Источник: ХОГА

RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...

Другие новости


Посольства Украины будут выдавать свидетельства о рождении и смерти: подробности
Правительство Украины приняло постановление, согласно которому граждане Украины, находясь за границей, смогут получить услуги в сфере государственной
Харьковчанин 22 часа назад

Лица_Харькова. Людмила Соболь - начальник центральных станций метрополитена
Начальник станций Харьковского метрополитена «Исторический музей» и «Площадь Конституции» Людмила Соболь с первого дня полном
Kharkovchanin 22 часа назад

Украинцы смогут растаможить авто через «Дію»: как это будет работать
Украинцы смогут растаможить ввезенный в страну автомобиль с помощью приложения "Дія".
Kharkovchanin 22 часа назад

    Харьковчанка выиграла гонку на чемпионате мира по парабиатлону
Харьковская спортсменка Людмила Ляшенко стала лучшей в классе стоя на чемпионате мира 2023 года по парабиатлону и лыжной гонке, который проходит в го
Харьковчанин 1 день назад

На Северной Салтовке завершили ремонт водоводов
На Северной Салтовке бригады службы наружных водопроводных сетей Киевского района КП «Харьковводоканал» завершили ремонт всех водоводов,
Харьковчанин 1 день назад

    Харьковчан приглашают присоединиться к новому спортивному проекту
Управление менеджмента и маркетинга в сфере спорта начинает проект «Энциклопедия спорта».
Харьковчанин 1 день назад

В Украине появятся новые автомобильные номера, МВД утвердило изменения
В Украине владельцы зарегистрированных автомобилей получат новые номера. Министерство внутренних дел утвердило изменения.
Харьковчанин 1 день назад

    Украинка Анастасия Меркушина стала чемпионкой Европы по биатлону
Победой украинской биатлонистки Анастасии Меркушиной завершилась вторая индивидуальная гонка среди женщин в рамках европейского первенства.
Харьковчанин 1 день назад
Запустил фейерверк во время тревоги. В Одессе задержали нарушителя
В среду, 25 января, во время ракетной угрозы и "прилетов" по Днепру и Запорожью в Одессе запустили фейерверк.
Харьковчанин 2 дня назад