ru ru en de fr pt es it zh ar nl sv

Харківщина отримала нові авто для надання виїзної акушерсько-гінекологічної допомоги

-
11:50
34

Харківщина отримала нові авто для надання виїзної акушерсько-гінекологічної допомоги

Автомобілі надійшли від Фонду ООН у галузі народонаселення та посольств Ірландії, Іспанії та Норвегії.

Як зазначила заступниця директора Департаменту охорони здоров'я ХОВА Жанна Овчарова, наразі кваліфікованої допомоги лікарів особливо потребують жінки на деокупованих територіях, оскільки місцеві медичні заклади пошкоджені чи зруйновані.

«Сьогодні ми маємо 2689 вагітних у всій області. На деокупованих територіях, за даними акушерів-гінекологів, перебуває 107 вагітних жінок, з яких, зокрема, на 3 триместрі - 71 вагітна. Вони досі залишаються на деокупованих територіях з якихось вагомих причин, хоча ми їм пропонуємо евакуюватися», - розповіла Жанна Овчарова.

Одна з автівок для надання виїзної акушерсько-гінекологічної допомоги працюватиме при Регіональному перинатальному центрі в Харкові. Фахівці цього закладу виїжджатимуть на деокуповані території для обстеження жінок та за потреби госпіталізуватимуть їх до лікарень. Інша автівка буде задіяна в Ізюмі. А в Балаклії уже працює мобільний пологовий будинок, який надійшов до області в жовтні.

«Від імені Фонду хочу сказати, що нам дуже приємно працювати з Харківською областю. Наша допомога зосереджена на материнстві, дитинстві та сексуальному і репродуктивному здоров’ї. Раді, що за підтримки Уряду Іспанії доставили 30 авто для надання виїзної акушерсько-гінекологічної допомоги для всієї України», - сказав представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Хайме Надаль.

Окрім цього, Харківська ОВА спільно з представниками Фонду ООН у галузі народонаселення підписала Меморандум щодо співпраці.

За словами виконуючого обов’язки генерального директора одного з медзакладів Харкова Костянтина, основна програма, під яку були оснащені автівки - це «Здоров’я жінки». Але також на огляди виїжджатимуть лікарі інших спеціалізацій.

«Першочергово буде терапевтичний профіль. Зокрема, будемо відправляти кардіолога, ендокринолога, невропатолога, за потреби - педіатра. Автомобіль оснащено кисневим генератором, апаратом штучної вентиляції легенів, електровідсмоктувачем, дефібрилятором. Усім, що необхідно для надання першої невідкладної допомоги», - додав Костянтин.

Також в авто для надання виїзної акушерсько-гінекологічної допомоги є спеціалізовані ноші, шини та все базове обладнання. Додатково він забезпечений кольпоскопом, портативним УЗД апаратом, електрокардіографом. До того ж в автомобілі є лабораторне оснащення.

Источник: ХОГА

RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...

Другие новости


На деокупованій Харківщині продовжують відновлювати дороги і мости
Після деокупанції населених пунктів регіону, фахівці ДП «Дороги Харківщини» обстежили стан шляхопроводів і мостів.
Kharkovchanin 2 минуты назад

Украинцы могут бесплатно ездить в транспорте Польши: кого касаются льготы
Бесплатный проезд по железной дороге для украинских беженцев отменили с 1 июля.
Kharkovchanin 1 день назад

Как безопасно использовать электрогенераторы: инструкция Минздрава
Министерство здравоохранения Украины предупреждает, что при использовании генераторов электроэнергии следует четко соблюдать правила безопасности, чт
Kharkovchanin 1 день назад

Дежурные отделения, генераторы и Starlink: как работают банки в условиях отключений света
Украинские банки продолжают работать при отключениях света по всей стране на несколько часов ежедневно.
Kharkovchanin 2 дня назад

Специалисты «Харьковских тепловых сетей» изготовили более 300 буржуек
Сотрудники КП «Харьковские тепловые сети» с сентября изготовили 320 буржуек для пунктов обогрева.
Харьковчанин 2 дня назад

В Раде предлагают освободить ФОПов от учета и налоговой отчетности: как это будет работать
В Верховной раде зарегистрирован законопроект об особом режиме налогообложения отдельных плательщиков третьей группы единого налога.
Kharkovchanin 2 дня назад

Почетный харьковчанин Валентин Голик отмечает день рождения
Харьковский городской голова Игорь Терехов сегодня, 26 ноября, поздравил с днем рождения Почетного гражданина города Харькова, председателя правления
Харьковчанин 2 дня назад

В Харькове наградили работников Городского информационного центра
Харьковский городской голова Игорь Терехов сегодня, 25 ноября, поздравил с прошедшим профессиональным праздником работников КП «Городской инфор
Харьковчанин 2 дня назад

На Харківщині розгорнуто майже 300 Пунктів Незламності
У Харкові та області, в містечках та селах Пункти Незламності відкрито в освітніх, адміністративних, медичних закладах та пожежних частинах чи намета
Kharkovchanin 2 дня назад

В Харькове с теплом уже 70% квартир
Коммунальные службы и энергетики полностью восстановили водо- и электроснабжение в Харькове, а работы по восстановлению теплоснабжения продолжаются.
Kharkovchanin 2 дня назад

В Харькове разработали временные автобусные маршруты на период отключения электроэнергии
На период отключения электроэнергии в городе Харькове разработали 34 временных автобусных маршрута, которые будут вводиться при прекращении работы на
Kharkovchanin 2 дня назад

В стоматполиклинике №7 установили генератор
Новый генератор работает на территории Городской стоматологической поликлиники №7. Генератор подключен и введен в эксплуатацию.
Харьковчанин 2 дня назад