Водні страждання Донеччини

-
13:45
28

Водні страждання Донеччини

Не пити воду з-під крана та не використовувати її для приготування їжі, радить мешканцям вугільного краю Держпродспоживслужба. Живильну вологу зі сторонніми запахами можна використовувати лише для побутових потреб.

Нормам не відповідає

На початку цього місяця жителі Слов’янська стали писати у соціальних мережах, що в їхніх оселях вода з кранів має запах гнилі та аміаку. Через тиждень про таке стали повідомляти й мешканці Краматорська, Бахмута, Дружківки, Покровська та інших міст Донецької області.

Компанія «Вода Донбасу», котра постачає живильну вологу до регіону по каналу Сіверський Донець – Донбас, визнала. що якість води погіршилася. Й пов’язано це зі зміною стану води у річці Сіверський Донець. У цьому найбільшому на Східній Україні водотоці швидко ростуть синьо-зелені водорості. А продукти їх відмирання надають воді специфічний запах.

Враховуючи такий стан технічної води з каналу Сіверський Донець – Донбас фільтрувальні станції, розташовані у містах вугільного краю, для її очищення та знезараження стали більше застосувати марганцівки та активованого вугілля.

Департамент житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації повідомив, що у регіоні було відібрано проби води. Їх спрямовано на аналіз до центральних лабораторій, які знаходяться у Києві. Дослідження столичних фахівців виявили у представлених зразках наявність ароматичних сполук на кшталт бензолів і таке інше.

Біда всього навчить

Оскільки водопровідна вода на Донеччині не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил по запаху, регіональне управління Держпродспоживслужби застерегло жителів вугільного краю від використання живильної вологи із системи централізованого водопостачання. Її не радять споживати для приготування їжі. Хоча для побутових потреб використовувати можна. В такому випадку загрозу здоров’ю людей вода з крану не становить.

Держпродспоживслужба рекомендувала органам влади на місцях забезпечити альтернативним водопостачанням населення, школи та дитячі садочки, заклади соціального захисту населення, лікувально-профілактичні заклади. Поки комунальні служби населених пунктів міст і селищ Донбасу розгортають свою роботу у цьому напрямку, люди пристосовуються до обставин. Господарки водопровідну воду кип’ятять, відстоюють, за можливості – фільтрують. А вже потім беруть для приготування страв.

Планів громаддя

Водна проблема останніми роками часто дошкуляє Донеччині. У краї дуже обмаль підземних водних ресурсів. З артезіанських свердловин, а вони майже всі розташовані у північній частині області, добувається лише три проценти потрібного регіону обсягу живильної вологи. Основними джерелами води є річки області та вже згадуваний канал Сіверський Донець – Донбас.

Рукотворна ріка вже понад 60 років працює без капітального ремонту. Стільки ж служать й фільтрувальні станції, яких у регіоні налічується вісімнадцять. Їх обладнання вже морально та фізично застаріло й потребує заміни, бо не оновлювалося останні сорок років. Нині стан системи водопровідного господарства регіону близький до критичної межі.

З метою забезпечення населення вугільного краю якісною питною водою у достатній кількості Донецька облдержадміністрація ще чотири тому розробила програму модернізації та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства у містах та селищах регіону. На реалізацію передбачених в ній заходів потрібно майже шість мільярдів гривень. Оскільки такої суми грошей в обласній скарбниці не знайдеться, влада краю звернулася до уряду з проханням профінансувати хоча б частину з наміченого.

Казав пан, кожуха дам

Попередня центральна влада була не дуже щедрою до потреб комунальної сфери Донеччини. Нинішнє керівництво держави на початку своєї каденції виявило увагу до водної проблеми вугільного краю. У кінці травня 2019 року Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні розглянула заходи щодо забезпечення питною водою мешканців Донецької та Луганської областей.

Того ж місяця питання про безперебійне водопостачання Донбасу обговорювалося у президента Володимира Зеленського. Ряду міністерств та відомств було доручено підключитися до реалізації регіональної програми «Вода Донеччини». Тим вся допомога вугільному краю у вирішенні нагальної проблеми й завершилася.

Влада Донецької області взялася шукати донорів для капітальної реконструкції системи водопостачання регіону.

Микола ГУК,
Донецька область
КПУ

RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...

Другие новости


Как получить компенсацию за размещение переселенцев: разъяснение Минреинтеграции
Те, кто приютили внутренне перемещенных лиц, могут получить компенсацию из государственного бюджета.
Kharkovchanin 12 минут назад

Порошенко не пустили на Парламентскую ассамблею НАТО, - Геращенко
Пограничники не позволили пересечь границу пятому президенту Петру Порошенко для участия в Парламентской ассамблее НАТО.
Kharkovchanin 22 минуты назад
В Харьковской области можно вакцинироваться от COVID-19 в 39 заведениях здравоохранения
Харьковщина получила более 4 тыс. доз вакцины Comirnati/Pfizer.
Kharkovchanin 2 часа назад
Харьковские медики экстренной помощи – лучшие! Олег Синегубов
Председатель Харьковской ОВА поздравил работников «экстренки» с профессиональным праздником.
Харьковчанин 5 часов назад
Доступ к лекарствам на всей подконтрольной территории Харьковщины должен быть обеспечен, - Синегубов
По поручению главы ХОВА, на этой неделе в области заработал еще один аптечный пункт. Лекарство снова могут приобрести жители Золочевской громады.
Kharkovchanin 8 часов назад
Молодежный совет получил крупную партию гуманитарной помощи
Молодежный совет при Харьковском городском голове продолжает получать гуманитарную помощь и раздавать ее нуждающимся.
Харьковчанин 10 часов назад
«Харьковские теплосети» получили помощь от коллег из Вильнюса
КП «Харьковские тепловые сети» сегодня, 27 мая, получили 12-тонный груз из Вильнюса (Литва).
Харьковчанин 11 часов назад
На Северной Салтовке заменили часть уничтоженного газопровода
В Харькове продолжается восстановление газовых сетей в районе Северной Салтовки, наиболее пострадавшей от вражеских обстрелов.
Харьковчанин 12 часов назад
Ежедневно более 130 машин вывозят мусор с придомовых территорий харьковчан
Для поддержания чистоты и обеспечения надлежащего санитарного состояния на улицы города ежедневно выезжают 133 единицы спецтехники КП «Комплекс
Kharkovchanin 12 часов назад
Молодежный совет получил крупную партию гуманитарной помощи
Молодежный совет при Харьковском городском голове продолжает получать гуманитарную помощь и раздавать ее нуждающимся.
Харьковчанин 14 часов назад
Судебная ветвь власти в Харьковской области должна функционировать и в условиях военного положения
Об этом во время рабочей встречи с представителями судов Харьковщины заявил председатель Харьковской ОВА Олег Синегубов.
Kharkovchanin 15 часов назад
Каким будет Харьков будущего, обсудили украинские и иностранные архитекторы
Встреча Харьковского городского головы Игоря Терехова, британского архитектора Нормана Фостера и украинских и иностранных специалистов состоялась сего
Kharkovchanin 15 часов назад