Історичний район Залютине. Харків.

-
21:54
674

Назва Залютіно згадується ще в XVII столітті, зокрема, в грамоті Харківському полковнику 1688 описаний млин на колодязі на Залютині.

У XVIII столітті існував хутір Залютін, який згадувався, зокрема, у переписі Харківського полку 1732 року. Хутір знаходився на правому березі річки Залютиної та належав представникам роду Квіток.

Річка Залютіна (також Залютинка, струмок Залютин яр) протікала в Залютинському яру і була лівобережною притокою річки Уди.

За пізнішою версією район отримав назву від кам'яної будівлі трактиру «Залютино», що у XIX столітті знаходився на півдорозі між Харковом та Куряжем.

«Залютін» згадується у п'єсі Григорія Квітки-Основ'яненка «Сватання на Гончарівці» (1835 р.).

У ХІХ столітті у хуторі Залютино проживав відомий кобзар Петро Древченко.

У 1927—1930 роках було збудовано залізничну станцію Залютине.

У 1931 році на базі шкіряних майстерень створено целулоїдну фабрику Республіканського тресту пластмасової та галантерейної промисловості (з 1947 року — завод «ХАРПЛАСТМАС»).

У 1930—1940-х роках на Залютинському цвинтарі було поховано репресованих священнослужителів, у тому числі — священномученика Олександра, архієпископа Харківського.

Про військові дії на території району в роки Другої світової війни згадується в книзі генерал-лейтенанта Василя Петрова «Минуле з нами», книзі Миколи Гладкова «На вогняних рубежах», збірці «У боях за Харківщину», Володимира Мелінікова «Харків у вогні битий», матеріалі «Третя Битва за Харків»

У жовтні 1947 року на базі Центральних електромеханічних майстерень управління «Воеелектромонтаж-51» було створено Харківський завод електромонтажних виробів №1

У відомостях Верховної Ради РРФСР у 1947 році згадується хутір Залютін Яр, який входив до складу Харківсько-Червонобаварського виборчого округу

У XX столітті в ході розвитку Харкова в районі Холодної гори Залютіно було включено до складу міста

1978 року в Залютинському яру було відкрито парк «Юність».

2003 року було освячено місце під будівництво храму Софії Премудрості Божої. 21 серпня 2012 року храм Софії Премудрості Божої освячено.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...