Выбрать язык
ru ru en de fr pt es it zh ar nl sv

Історичний район Харкова -Нова Баварія, Григорівка, Льодове, Липовий гай.

-
00:25
144

Історія Нової Баварії розпочалася наприкінці XIX століття, коли на території села Григорівка уродженець королівства Баварія Франц Гершгеймер відкрив броварню. Місце було вибрано невипадково. Скрупульозний німець цілих сімнадцять років шукав таку локацію, де була б чиста вода.

Штат робітників спочатку налічував 66 осіб. На броварні впровадили німецьку технологію виробництва пива, а за якість відповідали найкращі спеціалісти-пивовари з Баварії.

За кілька років розпочала роботу залізнична станція, яка, як і броварня, отримала назву «Нова Баварія». А коли у Новій Баварії розбили парк, місце почало користуватися великою популярністю у городян. Тут можна було послухати музику і, звичайно, випити місцевого пива. А як закуски до пива подавали баварські ковбаски.

Продукція харківських пивоварів продавалася у найкращих магазинах та ресторанах міста. Наприклад, у 1880-х на вулиці Римарській у центрі Харкова була відома пивна крамниця Осипа Доренського. Тут було найкраще пиво харківських пивоварень, а також із Москви та Петербурга і навіть із закордону. Серед закусок до пива був свіжий рибний балик, варені раки, солона сушіння, гострий сир, сушені боби. Кухоль пива в лавці Доренського коштувала 5 копійок

До кінця XIX століття пивоварня стає найбільшим виробником пива в губернії, а в 1909 приносить прибутку в 583 164 рубля.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...