Небезпечна знахідка: понад 70 хв «пелюстка» на одному полі в Харківській області

-
14:20
241

Щодня поліцейські виявляють та знешкоджують вибухонебезпечні предмети. Найчастіше знаходять протитанкові, а також протипіхотні міни класу ПФМ-1С. Території, де відбувалися активні бойові дії, засипані касетними мінами. За словами фахівців ВТУ, Харківщина – одна із найзамінованіших областей.

Населені пункти Харківщини після звільнення військ Російської Федерації повертаються до мирного життя. Щодня на деокупованих територіях Харківського регіону працюють спеціалісти вибухотехніки з усієї України у складі зведеного загону. Вони проводять роботи з розмінування звільнених територій, виїжджають на відпрацювання заяв від цивільного населення та проводять профілактичну роботу з населенням.

«Ми було відряджено до ГУНП у Харківській області у складі зведеного загону вибухотехнічної служби для проведення розмінування, а також виявлення будь-яких небезпечних предметів саме у Харківській області, – розповів старший інспектор вибухотехнічної служби ГУНП у Житомирській області Дмитро Лобанчук. — Працюємо з різних локацій. Нині ми працюємо на сільськогосподарських полях, де відбувалися певні бойові дії, де перебуває дуже багато вибухонебезпечних предметів».

За словами Дмитра Лобанчука, найчастіше виявляються протитанкові міни, а також протипіхотні міни класу ПФМ-1С.

«Працювати з такими мінами вкрай небезпечно, оскільки не знаєш, що може бути в боєприпасі перероблено або якими іншими мінами-сюрпризами вони можуть бути заблоковані», – каже Дмитро.

Заступник начальника Управління вибухотехнічної служби НПУ полковник поліції Дмитро Каракуркчі зазначив, що з усіх деокупованих територій України Харківська область найбільше замінована.

«З точки зору мінної небезпеки, будь-який район, що знаходився на лінії фронту, становить загрозу, — каже Дмитро Каракуркчі. – Це такі населені пункти як Дергачі, Золочів, Липці, Циркуни, Вовчанськ, Чугуїв, Ізюм та Куп'янськ».

За оцінками фахівців, найнебезпечнішим вибуховим пристроєм є міна ПФМ-1С та міна ПФМ-1, яка в народі отримала назву «Пелюсток». Більшість людей ставляться до цієї міни не дуже серйозно. Проте більше травм громадянське населення одержує саме від неї. На території Харківщини «Пелюсток» дуже багато. За оцінками вибухотехніків, тільки на території Чугуївського району їх десятки тисяч. Натрапити на неї можна будь-де.

Понад 70 протипіхотних мін «Пелюсток» виявили поліцейські на полі, розташованому між селами Новий Бурлук та Леб'яжі Чугуївського району. Вибухотехніки виробляють проходи територією та виявляють міни за допомогою візуального огляду, а також спеціальних саперних щупів. Потім переносять небезпечні знахідки в безпечніше місце і підривають.

«У більшості випадків розмінування проводиться вручну, але ми маємо техніку, надану закордонними партнерами. Вони мають іншу специфіку роботи, більш безпечну для самого вибухотехніка», — розповів старший інспектор вибухотехнічної служби ГУНП у Житомирській області Дмитро Лобанчук.

На територіях, де йшли активні бойові дії, більшість території засипана касетними мінами. Деякі з них перероблені та можуть раптово вибухнути.

Поліцейський відділ вибухотехнічної служби ГУНП Житомирської області Володимир Кравчук розповів, що деякі міни можуть зреагувати на метал та вибух. Інші запрограмовані на самоліквідацію, але працюють неадекватно. Наприклад, міна ПФМ-1С має бути самоліквідована в строк від однієї до 40 годин, а вона лежить місяцями.

Поліцейські наполегливо радять громадянам не відвідувати території, які не оглянуті вибухотехніками. Не торкатися жодного небезпечного предмета, не підходити близько, а одразу дзвонити в поліцію.

Відділ комунікації поліції Харківської області

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...