Выбрать язык
ru ru en de fr pt es it zh ar nl sv

Вовчанськ та його околиці (Цвинтар літаків, крейдяні гори, Бавовняна фабрика.)

-
20:40
518

Вовчанськ — місто в Чугуївському районі Харківської області України, адміністративний центр Вовчанської міської громади. До 17 липня 2020 року був адміністративним центром скасованого Вовчанського району, в якому становила Вовчанська міська рада.

Своєю назвою місто завдячує річці Вовча, лівому притоку Сіверського Дінця. Назва міста отримано з імені річки додаванням топонімічного суфікса-ск. При цьому вставний звук «н» пояснюється міркуваннями зручності словотвору: Вовча + СК дало «Вовча-н-ск», яке спростилося в «Вовчанськ». Той самий вставний звук спостерігається в іменах інших міст регіону — Куп'янськ та Лисичанськ.

Також, річка Вовча у старих документах називається Вовчими Водами. Але можливо, цю назву носила не сама річка, а місцевість біля річки, подібно до того, як Жовтими Водами за старих часів називали урочище басейну річки Жовта у сучасній Дніпропетровській області.

Назва річки Вовчої можна пояснити тим, що у давнину на її берегах, у заростях і чагарниках, водилися вовки. Однак залишається дискусійною, чи була ця ознака досить характерною для назви річки або урочища при ній, такі ж вовки в таких же чагарниках могли водитися і на Дінці, і на інших його притоках. Топоніміка Харківської області містить чимало назв, які не мають слов'янської етимології, до яких відносяться і Мерефа, і Занки, і Водолага, і головний топонім Харків. Виходячи з цього, річка Вовча могла отримати свою назву в результаті переосмислення старого, наприклад, тюркського імені при заселенні Дикого поля східнослов'янським населенням. Співзвучне «Вовча» слово існує в тюркських мовах, зокрема в ногайському balçik означає «тина, глина».

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...