Балет «Собор Парижской Богоматери»

Место и время:
Подія вже минула

«Собор Паризької Богоматері» Ц. Пуні

Балет на 3 дії
Лібрето Ж. Перро у редакції Ірини Гринь за мотивами однойменного роману В. Гюго

ПОСТАНОВНИКИ
Хореографія
народна артистка України Євгенія Хасянова
Художник-постановник
Головний художник Схіd OPERA, заслужений художник України
Надія Швець
Художник з костюмів
Оксана Кубєкіна

«Собор Паризької Богоматері» за однойменним романом Віктора Гюго – балет італійського композитора Цезаря Пуні, котрий в оригіналі називається «Есмеральда». В нашій версії вистави лібрето стало ближче до літературного першоджерела.

Мовою танцю оповідається історія, що пережила століття і зробила своїх героїв легендарними. Історія кохання і трагедії. Кохання тих, кому вона не була дозволена – релігійним саном, фізичною неміччю або ж чужою злою волею. Циганка Есмеральда та горбань-дзвонар Квазімодо, священик Клод Фролло та капітан королівських стрільців Феб де Шатопер…Над усіма, над переплетінням пристрастей і над середньовічним Парижем панує непорушна твердиня готичного собору Нотр-Дам-де-Парі…

Безумовною окрасою вистави є музика – танцювальна, ритмічна, така, що глибоко розкриває характери героїв і сюжетні лінії. Воно й не дивно, адже Цезар Пуні – справжній «балетний профі», який написав за свою кар'єру понад 300 (!) балетів.

На нашій сцені «Собор Паризької Богоматері» виконується в хореографічній редакції народної артистки України Євгенії Хасянової. Версія ця має академічну основу, натомість малюнок танцю відчутно ускладнено, а досконалу красу класики відтінено гротеском, насичено елементами сучасної пластики.

Жанр Балет
Продолжительность 120 мин.
224
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...